طراحی سی ام اس اختصاصی

تاریخ : ١۴٠٠/۴/١٢ ١٨:٧:١۶
حتما می‌دانید سی ام اس (CMS) بسیار مهم است، چرا که بیش از نیمی از وبسایت‌ها در سرتاسر دنیا بر اساس آن ساخته شده‌اند، اما سی ام اس چیست ؟ سی ام اس یک سیستم مدیریت محتواست که شاید همان راه حل موردنیاز شما باشد تا وبسایت خود را منابع و دانش فنی محدودتان بسازید.

در این مطلب خواهیم گفت سی ام اس چیست ، به چه دردی می‌خورد و در نهایت چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

سی ام اس چیست ؟

سی ام اس (CMS) مخفف عبارت Content Management System است که به معنای سیستم مدیریت محتوا است و به نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که نظام قابل مدیریتی را در ایجاد، ثبت, بروزرسانی و نظارت ، تصويب و نشر داده‌ها (محتوا) و بازیابی اطلاعات فراهم می‌آورند. این نرم‌افزارها الزاما وابسته به وب نیستند و برنامه‌های کاربردی مدیریت محتوای وب‌سایت‌های اینترنتی، صرفا یک نمونه از این گونه سیستم‌ها است. لکن در کشور ما ایران بعلت گسترش این شاخه از نرم‌افزارهای سیستم مدیریت محتوا، عبارت CMS تنها به نرم‌افزارهای مذکور اطلاق می‌شود.

CMS ها چرخه زندگی صفحات وب را از لحظه ایجاد تا زمان انقراض در بر می‌گیرند و به صاحبان سایت‌های اینترنتی که لزوما آشنایی با مباحث تخصصی اینترنت، وب و برنامه‌نویسی ندارند، اجازه می‌دهند بتوانند سایت‌های خود را به نحوی حرفه‌ای مدیریت کنند. در ادامه دلایلی را مطرح می‌کنیم که نشان می‌دهد چرا سی ام اس اهمیت دارد و به چه درد می‌خورد؟

ادامه ...طراحی سی ام اس اختصاصی

تاریخ : ١۴٠٠/۴/٩ ٨:١٨:٣۴

در  طراحی سایت و طراحی پرتال این سایت ها که در اصطلاح به Content مشهورند، وب سایت هایی از نوع  سایت های دینامیک یا 
سایت دارای سیستم مدیریت محتوا ( Content Management System Website):
در  طراحی سایت و طراحی پرتال این سایت ها که در اصطلاح به Content مشهورند، وب سایت هایی از نوع  سایت های دینامیک یا پورتال ها هستند که توسط طراحان حرفه ای و نیمه حرفه ایی و یا شرکت های طراحی حرفه ای برای مصرف های خاص ایجاد می شوند.
تمام خصوصیت های مربوط به  سایت های داینامیک در مورد سایت های CMS صادق است.
از ویژگی های این سیستم ها نسبت به باقی سایت های داینامیک می توان به آماده و جامع بودن اشاره نمود، به گونه ایی که بیشتر این گونه از سایت ها در کم تر از سه روز کاری قابل نصب بوده واستفاده هستند.
طراحی سایت های با CMS در  طراحی سایت و طراحی پورتال مثل طراحی یک خط تولید می باشد و طراح سعی می کند در رعایت تمام اصل های امنیتی، گرافیکی، رنکینگ ها در موتور های جستجو و سا��ر موارد موثر باشد.
سی ام اس CMS اختصاصی چیست ؟

سی ام اس CMS اختصاصی

اگرچه نرم افزار های مدیریت محتوا بسیاری در بازار وجود دارد که تقریبا هر نوع نیازی رو پوشش می دهند اما در برخی موارد اتفاق می افتد که لازم است برنامه نویسی به صورت کاملا اختصاصی انجام شود . شرکت های بزرگ ، ارگان های دولتی ، بانک ها و تجارت های جدید به یک سیستم مدیریت محتوا اختصاصی نیاز دارند . هزینه برنامه نویسی اختصاصی برای یک سیستم مدیریت محتوا بسیار بالاست و از ۲۰ میلیون تومان تا چند میلیارد تومان تفاوت دارد . برای مثال همین سیستم مدیریت دانشگاه که با آن واحد های درسی تان را انتخاب می نمایید یک نوع سیستم مدیریت محتوا اختصاصی می باشد که برای تولید آن هزینه سنگینی هم پرداخت شده است . سیستم بانک ها به صورت کاملا اختصاصی برنامه نویسی می شوند چرا که باید از همه لحاظ کامل باشد . سی ام اس CMS اختصاصی مزایای بسیاری دارد مثلا :

■ ساخت امکانات جدیدی که در سایر سیستم ها وجود ندارد

■ استفاده بهینه از منبع های سرور

■ حذف میزان کد های غیر ضروری و که باعث افزایش سرعت سایت

■ هیچکس نرم افزار شما را در اختیار نداشته و نمی تواند به راحتی از آن اطلاع پیدا کند

اما متاسفانه سیستم مدیریت محتوا اختصاصی دارای چند عیب بزرگ هم می باشد :
■ هزینه برنامه نویسی بسیار بالا.

■عموما هزینه ارتقا و افزایش امکانات نرم افزار بالاست.

■ اگر برنامه نویس دیگری بخواهد سیستم را گسترش بدهد کارش بسیار سخت شده و ممکن است دستمزد بیشتری طلب کند.
چه افرادی به سیستم مدیریت محتوا نیاز دارند ؟

سی ام اس CMS اختصاصی

هر وب سایتی که بیشتر از چند صفحه داشته باشد باید با سیستم مدیریت محتوا سازماندهی بشود . همان طور که در پست « وب سایت داینامیک » خدمت شما عرض کردیم ، الان همه وب سایت ها به صورت داینامیک یا پویا نوشته می شوند. یعنی در حال حاضر سایتی وجود ندارد که فقط ۴ ، ۵ تا صفحه داشته باشد . یک فروشگاه ساده حداقل چند صد صفحه داشته که مدیریت این همه صفحه را بدون یک سیستم مدیریت محتوا تقریبا غیر ممکن می کند . برای هر کاری یک سیستم مدیریت محتوا وجود داشته که می توانید این سیستم را فقط در چند دقیقه نصب و تنظیم نمایید و بعد از آن استفاده کنید . بنابراین دیگر راه اندازی سایت بدون سیستم مدیریت محتوا امکان پذیر نبوده و همه سایت ها به یک سیستم مدیریت محتوا نیاز دارند .
چرا باید ملاحظات امنیتی برای سایت در نظر گرفته شود؟

کاربران در هنگام ورود به  سایت اعتبار سنجی شده ،سپس جهت دسترسی به بخش های بعدی راهنمایی می شوند.اما همیشه باید در نظر داشته باشید که هر سایتی براي جلوگيري از هرگونه دسترسی غيرمجاز كه امکان دارد منجر به دست كاری، خراب كاری يا سرقت اطلاعات شود،تدابیر امنیتی اتخاذ می نماید که هر کدام به جای خود مانع از دسترسی افراد غیر مجاز به منابع اطلاعاتی می شود

ادامه ...core web vitals چیست

تاریخ : ١۴٠٠/۴/٩ ٨:١۶:۴٠

Core Web Vitals یا هسته حیاتی گوگل چیست؟

در اوایل سال 2021 بود که یکی از گزینه های قبلی در ابزار سرچ کنسول گوگل حذف شد و به جای آن گزینه جدیدی به اسم Core Web Vitals ظاهر شد. این موضوع باعث ایجاد سروصداهای زیاد در مورد تغییر الگوریتم های گوگل شد. البته قبلا هم گوگل خبرهایی در سایت خودش در مورد این موضوع منتشر کرده و گفته بود که قرار است معیارهای تجربه کاربری، بیشتر از قبل در سئو سایت ها تاثیرگذار باشد. اما خب ایجاد یک گزینه مخصوص مرتبط با آن در سرچ کنسول، عملا سئوکاران را گوش به زنگ کرد.

در هر حال، در این مقاله میخواهم هر چیزی که باید در مورد Core Web Vitals یا همان هسته های حیاتی گوگل بدانید را به شما توضیح بدهم. با من همراه باشید.


ادامه ...اینماد چیست (نماد اعتماد الكترونيك, ورود به اینماد)

تاریخ : ١۴٠٠/١/٢٣ ١٧:٣٢:١١

امروزه دنیای مجازی و اینترنت حضور پررنگی در زندگی روزمره ما دارد؛ این امر غیرقابل انکار است که بسیاری از خرید و فروش‌ها به صورت آنلاین و بر بستر اینترنت صورت می‌گیرد، گاهی حتی ترجیح خریداران و فروشندگان به داد و ستد بر روی بستر اینترنت، به دلیل سهولت کار و صرفه جویی در زمان است. اما در ابتدا،لازمه انجام خرید اینترنتی توسط افراد داشتن اعتماد به آن شخص و یا فروشگاه است. با دریافت نماد الکترونیکی می توانید این اطمینان خاطر را به مشتری خود بدهید که خرید از سایت شما مشکلی برای وی پیش نخواهد آورد. نماد اعتماد الکترونیکی مشخصه‌ای جهت اعتمادسازی کاربران، هنگام بازدید از فروشگاه‌های موجود در بستر اینترنت می‌باشد

ادامه ...انتخاب انکر تکست مناسب

تاریخ : ١٣٩٩/١١/٢۴ ١٨:۵٢:٧

آموزش بهینه سازی انکر تکست یکی از مهم‌ترین موارد در سئو سایت است که بسیاری اوقات نادیده گرفته می‌شود. رویکردهای مختلفی در مورد بهینه سازی انکر تکست ها وجود دارد. در این مقاله من حاصل تجربیات و مشاهدات گروه وبنا را در اختیارتان قرار می‌دهم؛ نکاتی که در پروژه‌های مختلف با آن‌ها برخورد داشته‌ایم و استراتژی ما را در مورد متن لینک‌ها شکل داده‌اند.

انکر تکست چیست؟ ​

اگر تا به حال مقاله‌ای در وب سایت خود منتشر کرده‌ باشید، حتما با انتخاب انکر تکست مواجه شده‌اید. anchor text مناسب باید محتوای پشت لینک‌ها را به صورت فشرده معرفی کند. متن لینک‌ها را هم خوانندگان و هم گوگل ارزیابی خواهند کرد. معمولا انکر تکست‌ها با رنگ آبی از بقیه متن متمایز می‌شوند. با این حال می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را سفارشی کنید و متن لینک خود را با هر رنگی که می‌خواهید مشخص کنید

ادامه ...گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن