طراحی سی ام اس اختصاصی

تاریخ : ١۴٠٠/۴/١٢ ١٨:٧:١۶
حتما می‌دانید سی ام اس (CMS) بسیار مهم است، چرا که بیش از نیمی از وبسایت‌ها در سرتاسر دنیا بر اساس آن ساخته شده‌اند، اما سی ام اس چیست ؟ سی ام اس یک سیستم مدیریت محتواست که شاید همان راه حل موردنیاز شما باشد تا وبسایت خود را منابع و دانش فنی محدودتان بسازید.

در این مطلب خواهیم گفت سی ام اس چیست ، به چه دردی می‌خورد و در نهایت چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

سی ام اس چیست ؟

سی ام اس (CMS) مخفف عبارت Content Management System است که به معنای سیستم مدیریت محتوا است و به نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که نظام قابل مدیریتی را در ایجاد، ثبت, بروزرسانی و نظارت ، تصويب و نشر داده‌ها (محتوا) و بازیابی اطلاعات فراهم می‌آورند. این نرم‌افزارها الزاما وابسته به وب نیستند و برنامه‌های کاربردی مدیریت محتوای وب‌سایت‌های اینترنتی، صرفا یک نمونه از این گونه سیستم‌ها است. لکن در کشور ما ایران بعلت گسترش این شاخه از نرم‌افزارهای سیستم مدیریت محتوا، عبارت CMS تنها به نرم‌افزارهای مذکور اطلاق می‌شود.

CMS ها چرخه زندگی صفحات وب را از لحظه ایجاد تا زمان انقراض در بر می‌گیرند و به صاحبان سایت‌های اینترنتی که لزوما آشنایی با مباحث تخصصی اینترنت، وب و برنامه‌نویسی ندارند، اجازه می‌دهند بتوانند سایت‌های خود را به نحوی حرفه‌ای مدیریت کنند. در ادامه دلایلی را مطرح می‌کنیم که نشان می‌دهد چرا سی ام اس اهمیت دارد و به چه درد می‌خورد؟

ادامه ...core web vitals چیست

تاریخ : ١۴٠٠/۴/٩ ٨:١۶:۴٠

Core Web Vitals یا هسته حیاتی گوگل چیست؟

در اوایل سال 2021 بود که یکی از گزینه های قبلی در ابزار سرچ کنسول گوگل حذف شد و به جای آن گزینه جدیدی به اسم Core Web Vitals ظاهر شد. این موضوع باعث ایجاد سروصداهای زیاد در مورد تغییر الگوریتم های گوگل شد. البته قبلا هم گوگل خبرهایی در سایت خودش در مورد این موضوع منتشر کرده و گفته بود که قرار است معیارهای تجربه کاربری، بیشتر از قبل در سئو سایت ها تاثیرگذار باشد. اما خب ایجاد یک گزینه مخصوص مرتبط با آن در سرچ کنسول، عملا سئوکاران را گوش به زنگ کرد.

در هر حال، در این مقاله میخواهم هر چیزی که باید در مورد Core Web Vitals یا همان هسته های حیاتی گوگل بدانید را به شما توضیح بدهم. با من همراه باشید.


ادامه ...اینماد چیست (نماد اعتماد الكترونيك, ورود به اینماد)

تاریخ : ١۴٠٠/١/٢٣ ١٧:٣٢:١١

امروزه دنیای مجازی و اینترنت حضور پررنگی در زندگی روزمره ما دارد؛ این امر غیرقابل انکار است که بسیاری از خرید و فروش‌ها به صورت آنلاین و بر بستر اینترنت صورت می‌گیرد، گاهی حتی ترجیح خریداران و فروشندگان به داد و ستد بر روی بستر اینترنت، به دلیل سهولت کار و صرفه جویی در زمان است. اما در ابتدا،لازمه انجام خرید اینترنتی توسط افراد داشتن اعتماد به آن شخص و یا فروشگاه است. با دریافت نماد الکترونیکی می توانید این اطمینان خاطر را به مشتری خود بدهید که خرید از سایت شما مشکلی برای وی پیش نخواهد آورد. نماد اعتماد الکترونیکی مشخصه‌ای جهت اعتمادسازی کاربران، هنگام بازدید از فروشگاه‌های موجود در بستر اینترنت می‌باشد

ادامه ...انتخاب انکر تکست مناسب

تاریخ : ١٣٩٩/١١/٢۴ ١٨:۵٢:٧

آموزش بهینه سازی انکر تکست یکی از مهم‌ترین موارد در سئو سایت است که بسیاری اوقات نادیده گرفته می‌شود. رویکردهای مختلفی در مورد بهینه سازی انکر تکست ها وجود دارد. در این مقاله من حاصل تجربیات و مشاهدات گروه وبنا را در اختیارتان قرار می‌دهم؛ نکاتی که در پروژه‌های مختلف با آن‌ها برخورد داشته‌ایم و استراتژی ما را در مورد متن لینک‌ها شکل داده‌اند.

انکر تکست چیست؟ ​

اگر تا به حال مقاله‌ای در وب سایت خود منتشر کرده‌ باشید، حتما با انتخاب انکر تکست مواجه شده‌اید. anchor text مناسب باید محتوای پشت لینک‌ها را به صورت فشرده معرفی کند. متن لینک‌ها را هم خوانندگان و هم گوگل ارزیابی خواهند کرد. معمولا انکر تکست‌ها با رنگ آبی از بقیه متن متمایز می‌شوند. با این حال می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض را سفارشی کنید و متن لینک خود را با هر رنگی که می‌خواهید مشخص کنید

ادامه ...چرا ابزارهای SEO برای موفقیت کافی نیستند

تاریخ : ١٣٩٩/١١/٢۴ ١٨:٣۴:١۵
چرا نیازی به متخصص سئو ندارید؟ 5 دلیل اصلی برای نادیده گرفتن سئو

5 دلیل که نشان می دهند به متخصص سئو احتیاجی ندارید

اگر به یک دهه قبل برگشته و از متخصصین در مورد ضرورت سئو برای سایت خود سؤال می کردید، بدون شک همه یک صدا می گفتند که قطعاً به سئو نیاز خواهید داشت. البته هنوز هم بسیاری از متخصصین این عقیده را دارند که سئو مهم است؛ زیرا سئو، یکی از موثرترین و کم هزینه ترین روش های بازاریابی آنلاین است. پس اگر اینطور است چرا می گوییم نباید همه سایت ها را سئو کرد؟

سئو در مقایسه با تاثیرگذاری بالایی که دارد ارزان است ولی اگر دانش و تخصص کافی در مجموعه شما نباشد هزینه های سئو حداقل در شروع پروژه که تاثیر آن بر کسب و کار شما مشخص نشده بسیار بالا خواهد بود.

سئو همیشه بهترین راه حل نیست

برای کسب جایگاه مناسب در عبارت های پر رقابت و ارزشمند شما باید از یک متخصص سئو بهره بگیرید. متخصص سئو کاربلد هم کم است و هم گرانقیمت. در نتیجه نمی توان همیشه سئو را یک راه حلی جدانشدنی از رشد کسب و کار و افزایش فروش دانست

ادامه ...گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن