مشاوره دیجیتال مارکتینگ

تاریخ : ١۴٠١/١٠/٢٣ ۶:۵٧:۴٨
مشاوره دیجیتال مارکتینگ یک حرفه ی تخصصی و کاملا جدید می باشد. کسی که می خواهد مشاوره دیجیتال مارکتینگ بدهد باید بتواند به تسلط کافی بر فضا های اینترنتی و تبلیغاتی برسد. این مشاوره شرایط و الزاماتی دارد که در این متن با آنها آشنا می شویم.
آنچه باید از مشاوره دیجیتال مارکتینگ بدانید

در این سال های اخیر که پدیده ی اینترنت به طور چشم گیری توانسته است به شیوه ها و آورد های متنوعی وارد زندگی روزمره ی ایرانیان بشود، رویکرد استفاده از آن نیز به طور محسوسی در حال تغییر می باشد. این که در نگاه امروز اکثر مردم ایران دیگر اینترنت یک پدیده ی جدید و غریب و ناآشنا نمی باشد و به صرف تفریح و وقت پر کنی به آن نگاه نمی شود، خود می تواند از دلایل تغییر رویکرد ها به این پدیده ی عصر جدید در نزد کاربران ایرانی باشد. دیگر اکثر مردم ایران به این نتیجه رسیده اند که می توانند از طریق اینترنت به تبادل امور اقتصادی خود بپردازند و حتی در این فضا به خرید محصولی و یا خدماتی اقدام کنند. این استقبال روز افزون از گرایش به انجام امور اقتصادی در فضای اینترنت در نزد کاربران ایرانی، باعث شده تا دیجیتال مارکتینگ به یک پدیده با چشم انداز عالی در فضای مجازی داخل ایران تبدیل بشود. ماجرایی که خیلی ‌ها را ترغیب به حضور در آن می کند. اما خیلی از همین افراد ترغیب شده چندان نگرش صحیحی از دیجیتال مارکتینگ و نوع فعالیت در آن ندارند. مسئله ای که می تواند با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ به خوبی و به طور صحیح انجام پذیرد.

ورود به هر عرصه ای نیازمند کسب آگاهی‌ های لازم دارد و از طرفی ادامه ی فعالیت در آن عرصه ملزم به کسب تجارب جدید، توانایی ‌های مضاعف و دانش به روز تری می باشد. همه ی این نکات ریز و درشت در مسیر دیجیتال مارکتینگ می توانند نیاز به کسب یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ را توجیه نمایند و اما در مشاوره دیجیتال مارکتینگ چه چیزی در جریان خواهد بود؟ این مشاوره به چه موضوعاتی می پردازد؟ رویکرد مشاوره در این ماجرا چه چیزی خواهد بود؟ اصولاً چه کسانی به مشاوره دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟ پاسخ این سوالات و سوالاتی مشابه را می توانید به خوبی در ادامه ی مقاله داشته باشید. پس با ما همراه باشید تا با زیر و بم یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ آشنا بشوید.
وظایف مشاوره دیجیتال مارکتینگ در بهبود روند کاری یک سایت

اولین نکته در اصول مشاوره دیجیتال مارکتینگ آن است که فرد مشاوره دهنده علاوه بر آنکه بایستی بر تمام شرایط حاکم بر فضای دیجیتال مارکتینگ مسلط بوده و بتواند با توجه به تسلط خود شرایط ایده آلی را به جهت بهبود عملکرد ارائه دهد، می بایست این فرآیند را همراه با کمترین هزینه در کمترین زمان ممکن اجرایی کند. یک مشاور باید درک درستی بر کلیه ی فضا های کاری در اینترنت به جهت یک دیجیتال مارکتینگ داشته باشد. فضا هایی مانند: سئو نویسی، تحلیل موتور های جستجو، بازاریابی در فضای شبکه‌ های اجتماعی، بازاریابی با کمک ابزار های ارتباطی اینترنتی مانند ایمیل و حتی تسلط بر فضای بازاریابی های خارج از فضای اینترنت اما درگیر با آن مثلا بازاریابی با تلفن همراه یا بازاریابی های بنری و تبلیغات محیطی و… از جمله ی این موارد می ‌توانند باشند. اما آنچه می بایست در فضای مشاوره دیجیتال مارکتینگ بدانید می‌ تواند شامل موارد ذیل باشد :

 

    شناخت کامل به جامعه ی هدف : وقتی قرار است که تحت مشاوره دیجیتال مارکتینگ قرار بگیرید، مشاور در اولین قدم سعی در درک کاملی از نوع فعالیت شما خواهد داشت تا به کمک این اطلاعات بتواند به جامعه ی هدف سایت مورد مشاوره دسترسی پیدا کند. اینکه بدانید قرار است برای چه کسانی محصول و یا خدمات خود را تبلیغ کنید؟ این افراد در چه سنینی قرار دارند؟ عموماً دارای چه جنسیتی هستند؟ احتمالا چه سلیقه ای خواهند داشت؟ و تحلیل های بسیار دیگر بر رفتار های جامعه ی هدف
    ایجاد یک شرایط مشابه در مقیاس های کوچک تر: در مشاوره دیجیتال مارکتینگ قبل از آن که با صرف هزینه های بالا یک سبک تبلیغی را در سطح کلی جامعه پخش کنیم، سعی خواهد شد که بتوان در مقیاس های به مراتب کوچک تر با صرف هزینه های بسیار کمتر، آن چیزی که در تئوری درست به نظر می رسد در مقام عمل مورد آزمایش قرار داد تا قبل از صرف هزینه ‌های بالای تبلیغات گسترده، متوجه ی نقاط ضعف شیوه ی انتخابی بشویم. آنالیز و تحلیل این آزمایشات با مقیاس های کوچک ت�� به خوبی می تواند مسیر روان تر و مطمئن تری را برای ورود به ابعاد های بزرگ اجتماعی ایجاد نماید.
    ایجاد یک استراتژی : مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واقع یک مشاوره به جهت کسب استراتژی می باشد. فرض کنید که فردی می خواهد یک محصول جدید را در جامعه ی هدفی خاص و یا عام به فروش برساند. کسب یک استراتژی کارآمد می تواند در نحوه ی فروش آن محصول بسیار تاثیر گذار باشد. اینکه چه نوع تبلیغی صورت گیرد؟ چه شعاری انتخاب شود؟ تبلیغات محیطی با چه تناسبی از تبلیغات رسانه ای و اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد؟ چه طور و تحت چه مراحلی مسیر برند سازی صورت گیرد؟ و در نهایت چه طور بتوان آن کالای مورد نظر را به خوبی در ذهن مخاطب آشنا نمود؟ این ها و هزاران فاکتور دیگر، می شود همان استراتژی مورد نظر.

در یک رویکرد کلی وقتی از یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ صحبت می کنیم، در واقع به ایجاد یک شرایط بالانس شده در میان کلیه ی ابزار های دیجیتالی، منابع موجود، امکانات ممکن و زمان اشاره خواهیم کرد. یک مشاوره ی خوب در یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ با اهمیت کافی به فاکتور زمان می ‌تواند به طوری صحیح با ایجاد یک تعادل مناسب و درک درست فضا های مختلف تبلیغی به نحوی کالایی را در سطح جامعه ی هدف بشناساند که آن کالا به شکل ماهرانه در عمق ذهن مخاطب نقش بسته باشد.

این خیلی مهم است که مثلا وقتی راجع به یک برند خاصی در یک محصول خاص تبلیغ می کنیم، هر فردی که به نوعی آن محصول را می بیند و یا قصد خرید آن را دارد، به شکل نا خودآگاه برند مورد نظر ما در ذهنش نقش ببندد. مشاوره دیجیتال مارکتینگ رسیدن به این هدف بزرگ را در جامعه ی بزرگ اینترنت در کنار رسانه های ارتباط جمعی و حتی محیطی، برگ برنده ی آن محصول می داند. انتخاب یک شعار تاثیرگذار ساده و جذاب و حتی می تواند یک آهنگ خاص، رنگی خاص، شعری کوتاه و خاص و یا نمادی که برای محصول انتخاب می شود، باشد. همه و همه از جمله مصادیق در مشاوره دیجیتال مارکتینگ بوده و از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
مشاوره بهینه سازی وب سایت، برگ برنده در دیجیتال مارکتینگ

اگر می خواهید در فضای اینترنت، دیجیتال مارکتینگ داشته باشید، پس باید بتوانید در این فضا برای خود سایتی ایجاد نمایید. سایتی که قرار است در آن به تبلیغ و ارائه، در کنار فروش محصول و یا خدمات خود اقدام نمایید. اما موفقیت این سایت که همان موفقیت دیجیتال مارکتینگ شما خواهد بود، اصلی ترین فاکتور در فعالیت شما خواهد شد. سایتی که خوب دیده می ‌شود، رتبه ‌های بالا در گوگل و الکسا را در اختیار دارد و به خوبی به عنوان یک مرجع مورد پسند قرار گرفته است، در ادامه می تواند به خوبی یک محصول را به فروش برساند.

یک سایت خوب، یک سایت بهینه شده می باشد. مشاوره بهینه سازی وب سایت در واقع فرآیندی است که با تکیه بر دانش فرد مشاور و با در نظر گرفتن توانمندی‌ های عملیاتی موجود، رتبه ی گوگل سایت را بهبود بخشیده و با بهبود در رتبه، موجبات افزایش بازدید آن را فراهم خواهد نمود. مشاوره بهینه سازی وب سایت در واقع یک فرآیند در امتداد مشاوره دیجیتال مارکتینگ خواهد بود. سایت در اصل قسمتی از مجموعه های بزرگ و موازی فضا های دیجیتال مارکتینگ می باشد. قسمت مهمی که از طریق یک مشاوره بهینه سازی وب سایت به خوبی می تواند تاثیرات عمیق خود را بر فضای کاری دیجیتال مارکتینگ بگذارد.

اهمیت ویژه به داشتن یک سایت خوب و کارآمد در عین حال حرفه ای در مسیر فعالیت های کسب و کار های مبتنی بر وب برای هر فعالی در این حیطه اثبات شده است. این اهمیت تا جایی است که حتی بسیاری از افراد صاحب کسب و کار، اما خارج از فضای مجازی نیز علاقه به داشتن یک سایت حرفه ای را همواره در نگاه آینده نگر خود دارند. این حجم از تقاضا در داشتن یک سایت حرفه ای در کنار خلق روزآمد شیوه های نوین تبلیغی باعث شده است تا فضای کاری مشاوره دیجیتال مارکتینگ همواره یک فضای متنوع، دشوار، حرفه ای و آگاهانه باشد.

تسلط بر کلیه ی فضا های موجود در اینترنت که ابزاری است دائما در حال تغییر و تحول و نوآوری از طرفی و آشنایی کامل با روند یک فرایند برند سازی و اصول کلی تبلیغ از جمله الزامات همیشگی یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ خواهد بود. از این رو در کسب مشاوره دیجیتال مارکتینگ، زمان و سرمایه و حرفه ی خود را در اختیار مشاوری بگذارید که از توانمندی های آن کاملا آگاه هستید تا از مشاوره هایی که کسب می کنید به بهترین حالت ممکن نتیجه های مطلوب را بدست آورید
ادامه ...مشاوره کسب و کار در تبریز

مشاوره کسب و کار در تبریز
تاریخ : ١۴٠١/١٠/١۶ ۴:٣:١۵
از بهترین مشاوران کسب و کار های دیجیتالی در شهر تبریز شرکت برنامه نویسان دانش برتر سهند می‌باشند.

ما خدمات ویژه ای را به کسب و کار‌های کوچک و بزرگ ارائه می‌دهد تا مزیت رقابتی و سود آنها را به حداکثر برساند. یکی از موفق ترین خدمات مشاور بازاریابی در شهر تبریز ، راه اندازی واحد فروش و بازاریابی ئیجیتال از مرحله ایده تا محصول نهایی است.  شرکت ما  یکی از موفق ترین گروه‌های مشاور طراحی و توسعه کسب و کارها در شهر تبریز است که با صنایع و سازمان‌های متعددی همکاری داشته است.


ادامه ...تعرفه مشاوره آی تی

تاریخ : ١۴٠١/٨/٢١ ١٢:٣٧:٢۶

تعرفه پشتیبانی وب سایت تبریز

 

نـــــام ســـــــرویـــــس :

مشاوره طراحی سایت

مشاوره بهینه سازی وب سایت

مشاوره هوش مصنوعی

مشاوره تخصصی آی تی

بر اساس ساعت
2،000،000 تومان
2،000،000 تومان
3،800،000 تومان
3،000،000 تومان
مشاوره پروزه - کوچک
25،000،000 تومان
40،000،000 تومان
45،000،000 تومان
60،000،000 تومان
مشاوره پروژه - متوسط
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
مشاوره پروژه - بزرگ
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید

سفارش بدهید

تماس بگیرید

تماس بگیرید

تماس بگیرید

تماس بگیرید

ادامه ...خدمات مشاوره به سازمان های دولتی و غیردولتی

تاریخ : ١٣٩٨/۶/٢٧ ١١:١۵:١۵

در زندگی امروزی، به کارگیری آی تی (فناوری اطلاعات)، جزو اساسی ترین و گسترده ترین علومی است که برای افزایش بهروری ویا سود دهی در هر کسب و کاری مورد استفاده قرار می گیرد؛ لذا بهره گیری از مشاوران آی تی در این مورد می تواند در جهت ارتقاء توانمندی ها و افزایش سطح خدمات هر سازمانی یا ارگان دولتی و غیر دولتی مفید و مؤثر باشد.


مشاوره آی تی

انتخاب نمودن متخصص ای تی یاو مشاوره آی تی، یعنی انتخاب یک کارشناس خبره برای واحد فناوری اطلاعات که لازم است تجربه کاری در علوم کامپیوتر، آی تی و شبکه را دارا باشد. با افزایش چشمگیر فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف، امروزه شاهد رشد این دانش و بکارگیری آن در تمامی برنامه ریزی ها، اهداف کاری،عملکردها و پیاده سازی آن در زوایای مختلف هر کسب و کار هستیم و خواهیم بود . که هم به صورت مستمر و پیوسته و هم به صورت تخصصی در کلیه سازمان های دولتی و خصوصی به کار گرفته می شود. آی تی و مشاوره آی تی که به منظور دستیابی به بهترین جایگاه ها و سطح سازمانها برای رشد سیستماتیکی و فنی کار در کنار رویه ها و کارکرد های اداری مورد استفاده قرار می گیرد؛ سالانه بودجه های قابل توجهی را صرف تأمین انواع نرم افزارها، تجهیزات شبکه ای، سخت افزاری، خطوط ارتباطی، تولید داده و محتوی، تولید اطلاعات، آموزش حرفه ای کارکنان، و غیره می کنند ؛ اما با این وجود، رشد بسیار اندک و نامحسوسی را در این زمینه خواهند داشت، به طوری که نمونه های موفق این سازمان ها در سطح کشور اندک و حتی انگشت شمار می باشند. هر سازمانی برای بهره وری و رشد خود می بایست زیر ساخت ها، اتوماسیون اداری، کارکنان حرفه ای و دیگر امکانات و تکنولوژی های بروز را در اختیار داشته باشد و از تجربیات یک کارشناس و مشاوره آی تی با تجربه کاری در حوزه مربوطه به منظور بهره مندی از فرصت های بدست آمده و کاهش ریسک و تهدیدات که هر لحظه حیات سازمان را به خطر می رساند، استفاده نماید.
نیازهای حوزه آی تی

نیازهای حوزه آی تی در هر سازمانی در بخش های مختلفی وجود دارند که همواره جزو دغدغه ها و مشکلات اساسی مدیران و سازمان ها بوده و بهترین راهکار برای رفع این مشکل، استفاده از یک کارشناس آی تی و دانش وی در این زمینه می باشد. قطعی مکرر خطوط اینترنت، مشکلات شبکه داخلی شرکت یا سازمان، مشکلات کار با نرم افزارهای مختلف، عدم دانش کارکنان در حوزه آی تی و خدمات سخت افزاری یا نرم افزاری، نبود سرویس های اشتراکی، عدم استفاده از خدمات مناسب پشتیبان، نبود زیرساخت های مناسب در حوزه آی تی، نبود سایر امکانات تجهیزاتی و غیره از جمله نیازهای عمده در حوزه آی تی است که با برطرف نمودن آنها، علاوه بر رشد سازمانی و همچنین رشد دانش در حوزه آی تی برای کلیه کارکنان می توان به افزایش سود آوری کسب و کار ، نوآوری و بهره وری در سطوح بالا دست یافت. مشاوره آی تی ضمن راهنمای تخصصی در حوزه کاری خود می تواند برای رفع نیازهای حوزه آی تی در هر نوع کسب و کار یا هر سازمانی با فراهم سازی آموزش هایی تخصصی و مورد نیاز نقش بسزایی ایفا نماید. از جمله این آموزش ها، آموزش های هفت گانه نظیر،Word ،Excel،Power Point ، Outlook و غیره می باشد.


خدمات مشاوره آی تی

بکارگیری خدمات مشاوره آی تی می تواند برای هر جامعه ای ضمن ایجاد تغییرات اساسی در رویه های یک سازمان زمینه توسعه و رشد یک جامعه را نیز تضمین نماید. در قدم اول طراحی یک سازمان تا پیاده سازی آن نیاز به آی تی و مشاور به منظور ساماندهی به بخش های مختلف و راه اندازی هر یک از زیرساخت ها لازم و ضروری است. در ادامه می توان به برخی از خدمات مشاوره آی تی می به قرار زیر اشاره نمود:

   

 • تهیه تجهیزات سخت افزاری مناسب.
 • ایجاد شبکه ها داخلی و جهانی و پشتیبانی آن.
 • بکارگیری نرم افزارهای بروز و تخصصی.
 • طراحی وب سایت اینترنتی برای گسترش حوزه کسب و کار.
 • آموزش دانش کامپیوتر و آی تی به کارکنان.
 • استفاده از خدمات برخط، تلگرام، وب سایت و غیره.
 • استفاده از آتی تی به منظور کسب درآمد بیشتر در سازمان ها.
 • استفاده از سرویس های اشتراکی برخط.
 • بکارگیری سیستم ها و اتوماسیون های اداری مقرون به صرفه از جهت وقت و هزینه درطول
 • فرایند کاری سازمان ها.
 • استفاده از سیستم عامل ویندوز و شبکه های داخلی مرتبط در سازمان ها.
 • و...

وظایف مشاوران برتر آی تی


همواره برای داشتن سازمانی چابک و توانمند، توجه به نقش و وظایف مشاوران آی تی، بسیار مهم و قابل تامل است ؛ لذا در راستای بهبود و افزایش مهارت یک سازمان، چه در بخش نیروی انسانی و چه در بخش تجهیزاتی باید آن را مد نظر قرار داد. پر واضح است که مشاوره آی تی باید جزو مشاوران برتر آی تی باشد که بتواند به عنوان یک متخصص بی طرف، با اطلاع و تجربه کاری، هم مدیریت کامل و هم علم کافی را بر حوزه ی کاری خود داشته باشد و در همه مراحل شکل گیری یک سازمان نظیر، طراحی، نظارت، تصمیم گیری، انتخاب، ارائه راهکار، پیاده سازی و غیره حاضر و ناظر باشد.

آنچه در این بحث حائز اهمیت است ؛ توانمند نمودن نیروی انسانی به خصوص واحد های مشاوره آی تی در یک سازمان می باشد که همواره به صورت مستقیم و غیر مستقیم با تغییرات محیطی و رشد قابل توجه دانش آی تی روبرو هستند. مسلماً واحد های فناوری اطلاعات، مهندسین کامپیوتر، پشتیبان شبکه ای و یا دیگر سرویس های واحدآی تی در هر سازمانی، نیازمند افزایش دانش خود همراستا با افزایش دانش و توانمند سازی سازمان و همچنین ارتباط تنگاتنگ این واحد ها با هم هستند، تا براحتی و با حداقل زمان، ارزیابی واحد های مختلف و یا سنجش میزان مهارت و تخصص پرسنل و سرپرست های آنها، توسط مدیر عامل سازمان به خوبی مشهود و قابل استناد باشد.

یک کارشناس آی تی، پس از تایید مدیریت فناوری اطلاعات و همچنین صدور ابلاغیه مورد تایید از طرف معاونت پشتیبانی دانشگاه می تواند مجوز کار در حوزه آی تی و مشاوره آی تی را داشته باشد. اهم وظایف مشاور آی تی می تواند شامل هشت حوزه زیر باشد که عبارتند از:

    شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه برنامه های عمومی ، اعلام نیاز به آموزش در حوزه های مختلف به مدیریت، حضور همیشگی و منظم در جلسات و برنامه های کارآموزی، بازدیدهای مکرر از سایت های خبری و وب سایتهای دیگر، بروز نمودن اطلاعات آی تی در حوزه مربوطه و غیره.

شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه سخت افزاری ، نظارت بر خرید تجهیزات کامپیوتری، کنترل کیفی تجهیزات خریداری شده و سخت افزار ها و تطابق آن با فاکتور های خرید، تعمیرات سخت افزاری اعم از نصب سیستم عامل و سخت افزارها، تشخیص مشکلات سخت افزاری و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه نرم افزاری ، انجام مشاوره در ارتباط با مکانیزه نمودن فرایند ها، آموزش نرم افزارهای بروز به کارکنان،کمک در تهیه RFR، آگاهی از کار کردن با نرم افزارهای نظیر حضور و غیاب و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه وب سایت ، آگاهی از نرم افزارICARUS و دیگر آدرس های وب سایت مرکز، بررسی و ارزیابی وب سایت های دیگر و رفع مشکلات و کیفیت آنها، بروز نمودن کلیه اخبار و و دیگر اطلاعات وب سایت، و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه اتوماسیون اداری ، آشنایی با نرم افزارهای اتوماسیون ادرای و نحوه کارآنها، آموزش نرم افزارهای اداری به کارکنان و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه اینترنت ، شناسایی خطاهای سیستم هنگام اتصال به اینترنت، آشنایی با اتصالات Dial-up و VPN ، راهنمایی کاربران اینترنتی برای اتصال و گرفتن اشتراک اینترنتی ADSl و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه مخابرات ، آشنایی با نرم افزار های تلفن و ارتباط کامپیوتر با تلفن، آشنایی با کلید های مرکز تلفن voip ، نظارت بر عملکرد تلفن voip و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه شبکه، گاهی از کاربرد و کاربرد تجهیزات Active ، آگاهی نحوه ارتباط مرکز با دیگر واحد ها از طریق شبکه داخلی یا خارجی، توجه به نگهداری و پشتیبانی از نقطه آغاز و انتهای شبکه، رفع عیوب شبکه ای و غیره.
شرح وظایف مشاوره آی تی در حوزه HIS ، تهیه و نظارت بر گزارش کارهای فصلی HIS، نظارت بر نحوه آموزش های ارائه شده شرکت یا سازمان، گزارش اشکالات و ارائه آن به مدیریت و غیره.
در پایان می توان اذعان کرد، حوزه های کاری مشاوران آی تی و بهره مندی از دانش آنها در زمینه های مختلف می تواند نقش مهمی در برطرف سازی نیازهای گوناگون یک سازمان داشته باشد؛ به طور مثال، بهره گیری از مشاوره آی تی برای افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کاری نوپا می باشند، برای ارتقاء کسب و کارهای حرفه ای با ایجاد وب سایت اینترنتی، برای سازمان هایی که به دنبال برنامه ریزی های اصولی و برخط می باشند، برای شرکت هایی که قصد بهینه سازی وب سایت خود توسط موتورهای جستجو می باشند، برای بالا بردن کارایی وب سایت های مختلف، طراحی و پیاده سازی وب سایت های فروش با درگاه های تجاری و غیره اشاره نمود.

ادامه ...مشاوره طراحی سایت

تاریخ : ١٣٩٨/۶/٢٧ ١٠:۵٢:۵٧

امروزه با توجه به نحوی زندگی مان و ادغام اکنولوژی در زندگی مان و نیز تنوع انواع کسب و کارها در زندگی مدرن، موجب شکل گیری کسب و کارهایی در فضاهای مجازی و ایجاد وب سایت متنوغی شده است و این در حالی است که در سال های اخیر، همراه با رشد فناوری اطلاعات شاهد گستردگی بدون مرز کسب و کارهای اینترنتی هستیم؛ لذا برای پیروزی بین این کسب و کارهای رقیب نیاز به یک مشاوره طراحی سایت از ضروریات یک کسب و کار اینترنتی تلقی می گرددزیرا هیچ ایده ای کسب و کاری دیگه نمی شود پیدا کرد که بدون رقیب در جهان وب باشد .

منظور از مشاوره طراحی سایت چیست؟

منظور از مشاوره طراحی سایت چیست؟ باید درکی درست از طراحی سایت و مشاوره طراحی سایت داشته باشیم. طراحی سایت، همان کسب و کارهای اینترنتی هستند که در بستر فضای مجازی به صورت وبلاگ، پورتال ها و یا وب سایت های اختصاصی یا مدیریت محتوای عمومی در حال گسترش می باشند. می توان گفت، وب سایت هر کسب و کار هویت مجازی آن کسب و کاردر دنیای مجازی است که این طریق می تواند سکوی متاسب  در آن کسب و کار به در دنیای وب یاشد و که از این سکو به ارائه خدمات یا تجارت اینترنتی خود بپردازد.

امروزه در عصر اینترنت نقش آی تی بیش از هر دانش دیگری بر انواع کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای اینترنتی سایه انداخته است  به طوری که از جدید ترین و رایج ترین فناوری جهان برخورداری از سایت های انلاین می باشد.

طراحی وب سایت همراه با بهره مندی از دانش مشاوره طراحی وب سایت آغازگر کار طراحی سایت خواهد بود. یک مشاوره طراحی سایت می تواند در طراحی انواع سایت های داینامیک و ایستاتیک به صاحبان کسب و کار کمک کند و در زمینه های مختلفی نظیر، طراحی نوع قالب سایت که متناسب با نوع کسب و کار باشد، داشتن خصوصیات و ویژگی های ضروری یک وب سایت،ارائه مشاوره طراحی بانک های اطلاعاتی سایت، مدیریت سایت، طراحی گرافیکی سایت، بهینه سازی وب سایت از طریق موتور های جستجوگر و غیره راهنما و مشاوری خوب باشد و همچنین می تواند با توجه به کسب و کارهای کارفرما بهترین گزینه بین مدیریت محتوا اختصاصی یا مدیریت محتوای عمومی اظهار نظر نمایید

موارد زیادی برای مشاوره وجود دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • هدف اصلی از طراحی با توجه به نوع کسب و کار    
 • نیاز های اساسی و فرعی طراحی سایت با توجه به نوع کسب و کار    
 • آموزش و یادگیری    
 • قالب های طراحی سایت با توجه به نوع کسب و کار    
 • استفاده از کدنویسی یا قالب وردپرس در طراحی سایت    
 • انتخاب نام مناسب برای سایت با توجه به نوع کسب و کار    
 • انتخاب دامنه    
 • چگونگی شروع کسب و کار در فضای مجازی    
 • نحوه مدیریت پورتال    
 • چگونگی کار با بانک های اطلاعاتی و نحوه عملکرد آنها    
 • انتخاب شرکت مورد نظر برای هاستینگ سایت    
 • مشکلات در حال حاضر یک وب سایت    
 • آموزش بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی در شبکه های مجازی    
 • آماده سازی طرح اولیه کار یا همان نمودار درختی    
 • مشاوره طراحی سایت های ساده برای صاحبان کسب و کارهای نوپا    
 • مشاوره طراحی سایت های پیشرفته برای کسب و کارهای بزرگ و تجاری    
 • امکانات اختصاصی برای سایت با توجه به درخواست صاحبان کسب و کار    
 • برطرف نمودن مشکلات که در آینده برای وب سایت ممکن است بوجود آید    
 • دیجیتال مارکتینگ    
 • رتبه بندی سایت در گوگل    
 • محتوا گذاری سایت با توجه به نوع کسب و کار    
 • مسائل مربوط به سئو و موتور جستجوگر    
 • فراهم سازی امکانات جانبی برای سایت    
 • برآورد هزینه طراحی سایت    
 • ارائه نمونه های از سایت های مشابه به صاحبان کسب و کار    
 • نیاز سنجی و برآورده نمودن انتظارات صاحبان کسب و کار از طراحی سایت    
 • ارائه ایده ها و راهکارهای نوین برای طراحی سایت    
 • تضمین کار طراحی سایت از جهت کیفیت و رتبه به متقاضی    
 • تنوع کار طراحی سایت با قالب ها و طرح گرافیکی متنوع    
 • پیشنهاد مشاور طراحی سایت برای انتخاب یک نمونه از طرح آماده سایت ، با توجه به هدف و نوع کسب و کار    
 • و...
ادامه ...گفتگو در مورد طراحی سایت